Zdraví za pár minut…léčit se můžete i „za pochodu“

Vadí vám, že den nemá aspoň šestadvacet hodin?

Konec výmluv !

Máme pro vás pár tipů, které vám zaberou pouhých pár minut.

Jedině zeleninovou polévku

Při návštěvě restaurace začněte nejzdravější objednávkou – dejte si zeleninovou polévku. Ti, kdo si před jídlem zaplní žaludek polévkou z libovolné zeleniny, pak u večeře zkonzumují v průměru o 20 % kalorií méně než ostatní.

Trénujte si mozek

Jste praváci? Používejte k čistění zubů levou ruku a opačně. Zlepšíte tím fungování mozku, protože aktivujete jiné jeho části než obvykle. Díky tomu budete odolnější vůči zhoršování paměti vlivem věku. Podobně si šedou kůru mozkovou můžete procvičit také tak, že se učešete opačnou rukou, než na jakou jste zvyklí. Další rychlý tip na procvičení mozku – postavte na nějakou dobu hodiny, fotografie a další předměty, u kterých záleží na orientaci, na svém stole hlavou vzůru!

Prostírejte chytře

Používejte nízké a široké sklenice na vodu a vysoké a úzké na méně zdravé nápoje s obsahem cukru (např. džus). Podle psychologů vás to přinutí vypít více vody a méně nezdravých drinků. Stejně dobrou službu prokáží talíře s přihrádkami určenými ke kontrole porcí. S jejich pomocí lze za pár měsíců shodit až tři kila.

K lékaři se seznamem

Snažte se maximálně využít zdravotní prohlídky. Před návštěvou si sepište na papír všechny problémy, jež vás trápí. Vyhnete se tak situacím, kdy se až po odchodu z ordinace chytáte za hlavu, protože jste se zapomněli svěřit se svými alergickými problémy či chronickou bolestí v zádech. Díky tomu nebudete muset trávit tolik času v čekárně a zároveň se zvýší pravděpodobnost, že svoje případné zdravotní problémy začnete řešit včas.

Začněte den zdravě

Chcete-li shodit nějaké to kilo. uvařte si k snídani dvě vejce. Ženy, které si ráno připravují tuto snídani na bázi proteinů, zhubnou až o 56 % více než ty, které si ráno pochutnávají na chlebu s máslem. Díky vajíčkové snídani navíc dosahují až o 83 % výraznějšího snížení obvodu pasu.

Snižte svůj tlak

Třikrát nebo čtyřikrát týdně si vyhraďte desetiminutovku na relaxaci . Snažte se kontrolovat dech a nadechnout se nejvýš lOx za minutu. Pomoci vám může i relaxační hudba, jež prostřednictvím tónů a rytmu reguluje dýchání.

Smějte se

Když se budete smát 15 minut denně, spálíte až 40 kalorií, což odpovídá polovině malé tyčinky. Smích snižuje hladinu stresových hormonů ,
podporuje imunitní systém a pozitivně ovlivňuje kvalitu mateřského mléka. Díky tomu jsou i kojenci odolnější vůči alergiím.

Prospěte se ke štíhlé postavě

Jedna z posledních studií dokazuje, že nedostatek spánku je úzce svázaný s obezitou. Ti, kteří si udržují přiměřenou váhu , spí v průměru o šestnáct minut denně déle než lidé s nadváhou. Za tento jev patrně může hladina leptinu, což je hormon, který má na starosti regulaci chuti k jídlu.

Cvičte ve frontě

Zhruba po 17 minutách stání ve frontě se začínají lidé ocitat ve stresu. Abyste předešli této nepříjemné situaci, naučte se pár jednoduchých nenápadných cviků, které si můžete zacvičit i mezi lidmi. Náš tip: naklánějte trup střídavě na levou a pravou stranu a v každé pozici vydržte 10 vteřin.

Zdroj: Jackie č.29/2011

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>