Prodlužte si léto – zastřešte si bazén!

Máte venkovní bazén? Kolik slunečních dnů je ve vaší zeměpisné poloze? Jaká je průměrná teplota ve vaší nadmořské výšce? Jak by se Vám líbilo koupat se od března do listopadu za každého počasí? Není nic jednoduššího, než si nechat zastřešit váš bazén!
Zastřešený bazén se lépe udržuje a voda v něm déle zůstává teplá, díky čemuž se šetří energií na její ohřívání.
Podle výrobců bazénového zastřešení lze jeho využitím získat v průměru o 8-10 °C  vyšší teplotu vody ve srovnání s bazénem nezakrytým. Máte malé děti ,nebo domácího mazlíčka? Zakrytý bazén je chrání před vážnými nehodami!!
Snad jediným záporem zastřešení bazénu je nutnost dodatečné investice, čímž často argumentují zastánci zakrývacích plachet a odpůrci zastřešení. Vyšší cenu ale kompenzuje již zmíněná úspora nákladů na ohřev vody a prodloužení koupací sezony. Navíc jen zastřešení bazénu vám umožní jeho využití při nepříznivém počasí.

Výhody zastřešení bazénů

 • prodloužení koupací sezóny na sedm měsíců v roce
 • snížení výdajů na údržbu a vytápění
 • minimální tepelné ztráty při nočním ochlazení
 • ochrana dětí a zvířat před nehodami
 • v případě kombinace s vytápěním možnost koupání i v zimě nebo při nepříznivém počasí

Typy zastřešení bazénů

Základním rozdělením je zastřešení nepodchozí (nízké) a podchozí. Nepodchozí zastřešení je levnější ,s konstrukcí vysokou do 150 cm , takže vzhledem k nižší výšce těchto modelů se lze s neodsunutou konstrukcí koupat pouze s určitým omezením. Varianta podchozí je vyšší a vhodná zvláště pro rodiny s dětmi, které pro své vodní hrátky prostor potřebují.
Druhý způsob dělení je podle mechaniky posuvu. Převládají kolejnicové a bezkolejnicové systémy, na trhu se objevují i další typy, například výsuvné zastřešení .

Konstrukce zastřešení

Nejčastěji se setkáváme s konstrukcí z posuvných segmentů vyrobených z hliníkových profilů. Výrobci nabízejí téměř kompletní barevný vzorník podle výběru zákazníka. Protože je konstrukce v častém kontaktu s vodou, případně se předpokládá její využití ve vlhkém prostředí, jsou všechny použité materiály  z nekorodujících materiálů (hliník, nerezová ocel) . Na výplně se nejčastěji používají různé typy dutinkového polykarbonátu nebo kompaktního akrylátu, který představuje dražší, zato pevnější a designově čistší variantu. Někteří výrobci nabízejí za příplatek i povrchovou úpravu ,která odpuzuje vodu. Na zakázku se budují i zastřešení s výplní z organického skla. Výhodou tohoto jinak podstatně dražšího řešení jsou jeho výrazně lepší tepelně izolační vlastnosti.

Nebuďte závislí na vrtochách počasí a kontaktujte specializovanou firmu na zastřešení bazénu! Výrobců a prodejců jsou desítky,stačí si jen vybrat, a profesionálové vám ve všech vašich představách určitě rádi vyjdou vstříc.

0 Comments

3 Trackbacks

 1. Zajímavosti » Blog Archive » Prodlužte si léto – zastřešte si bazén!

  […] Máte venkovní bazén? Kolik slunečních dnů je ve vaší zeměpisné poloze? Jaká je průměrná teplota ve vaší nadmořské výšce? Jak by se Vám líbilo koupat se od března do listopadu za každého počasí? Není nic jednoduššího, než si nechat zastřešit váš bazén! Zastřešený bazén se lépe udržuje a voda v něm déle zůstává teplá, díky […] ZA Blog […]

 2. Můj Blog » Blog Archive » Prodlužte si léto – zastřešte si bazén!

  […] Máte venkovní bazén? Kolik slunečních dnů je ve vaší zeměpisné poloze? Jaká je průměrná teplota ve vaší nadmořské výšce? Jak by se Vám líbilo koupat se od března do listopadu za každého počasí? Není nic jednoduššího, než si nechat zastřešit váš bazén! Zastřešený bazén se lépe udržuje a voda v něm déle zůstává teplá, díky […] ZA Blog […]

 3. Prodlužte si léto – zastřešte si bazén!

  […] bazén! Zastřešený bazén se lépe udržuje a voda v něm déle zůstává teplá, díky […] ZA Blog Category: Info | Tags: bazén, léto, Prodlužte, zastřešte | No Comments » « […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>