Kam letos na dovolenou ?

Zahraniční zájezdy

Už máte letos koupený zahraniční zájezd? Už máte naplánovanou dovolenou doma,nebo v zahraničí? Pro vás ještě nerozhodnuté je zde několik zahraničních destinací,které podle cestovních kanceláří letos vedou v pomyslném žebříčku v oblíbenosti. Země a konkrétní oblasti kde by turisté aktuálně měli dbát zvýšené opatrnosti se  dočtete zde .

Egypt

V zemi nedávno probíhaly ozbrojené střety,lety z ČR jsou však do destinace obnoveny. Cestovní kanceláře lákají na mimořádnou péči místního personálu,který je na turistickém ruchu závislý,i příznivější ceny zájezdů.Pláže jsou poloprázdné, klientům jsou přidělovány lepší pokoje. Platí však zákaz nočního vycházení.Rizikové jsou oblasti na severu Sinajského poloostrova,okolí Alexandrie a severního Egypta.Místní ceny poklesly o 20%.

Tunisko

V zemi probíhaly nepokoje na přelomu roku, obavy z místní politické situace i z událostí v sousední Libyi mezi turisty přetrvávají. Cestovní kanceláře prodávají zájezdy do Tuniska až 25procentní slevou a ujišťují o bezpečnosti v turistických destinacích. MZV však připomíná,že v zemi nadále trvá vyjimečný stav. Místní ceny poklesly až o desítky procent.

Turecko

Nejčastější alternativa pro turisty, kteří obvykle jezdí do Egypta a Tuniska. Stává se letošním hitem. Již v loňském roce návštěvnost země stoupala i díky masivní propagaci země. Čeští turisté si zemi oblíbili díky přijatelným cenám v ubytovacích zařízeních a stoupající kvalitě služeb.  MZV však nedoporučuje cesty do oblastí bezprostředně sousedících s Irákem. Turistické oblasti jsou bez problémů. Místní ceny se drží na loňské úrovni.

Řecko

Destinace se nachází v hluboké finanční krizi, jedná se o bankrotu země. Avšak zájem o zájezdy značně stoupl, napomohl jí konflikt v arabských zemích. Obyvatelé si uvědomují přínos cestovního ruchu pro místní ekonomiku a slibují kvalitnější péči o turisty. Řecko také avizovalo zrušení letištních tax do konce roku. Vzhledem k navýšení DPH lze očekávat mírně vyšší ceny.

Chorvatsko

Země si drží stálou klientelu a je bezpečná. Větší ubytovací kapacity na jadranském pobřeží díky nově otevřeným hotelům. Místní ceny jsou zhruba na stejné úrovni s loňkým rokem.

Zdroj:MF-Dnes

1 Comments

 1. Jana napsal:

  Dobrý den,

  mohli byste mi prosím doporučit lokalitu v Egyptě, kam je to ideální pro rodinu s dětmi? Děkuji.

  http://www.dovolena.cz/zajezdy/egypt

  Jana

2 Trackbacks

 1. Můj Blog » Blog Archive » Kam letos na dovolenou ?

  […] Zahraniční zájezdy Už máte letos koupený zahraniční zájezd? Už máte naplánovanou dovolenou doma,nebo v zahraničí? Pro vás ještě nerozhodnuté je zde několik zahraničních destinací,které podle cestovních kanceláří letos vedou v pomyslném žebříčku v oblíbenosti. Země a konkrétní oblasti kde by turisté aktuálně měli dbát zvýšené opatrnosti se  dočtete zde . Egypt V zemi nedávno probíhaly […] ZA Blog […]

 2. Kam letos na dovolenou ?

  […] měli dbát zvýšené opatrnosti se  dočtete zde . Egypt V zemi nedávno probíhaly […] ZA Blog Category: Info | Tags: dovolenou, letos | No Comments » « Emporio Armani – […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>