Konvektomat-profesionál i ve vaší kuchyni

 

Co to vlastně je?

Ano dnes se podíváme na skvělého pomocníka moderních domácností,jídelen,restaurací a gastonomických provozoven – konvektomat.Co to vlastně je?Konvektomat je univerzální multifunkční zařízení pro přípravu jídel,které umožňuje přípravu kompletního menu.Potraviny v něm lze tepelně zpracovávat vařením v páře, dušením, pečením, smažením či grilováním.Navíc je možno konvektomat použít i pro rychlé rozmrazování, regeneraci potravin, kynárnu, zavařování, sušení ovoce či další technologické postupy.Všechny tyto režimy jsou programovatelné a proces probíhá nezávislé na obsluze.

Princip konvektomatu

konvektomaty se vyrábí v mnoha velikostech s velkým množství doplňků.Mohou být elektrické,nebo plynové a  pracují na principu horkovzdušné trouby s vyvíjením páry.Vyvíjení páry může být injekční(pára v konvektomatu vzniká tak, že se do prostoru konvektomatu vstřikuje přímo přes topné těleso),nebo bojlerové(pára vzniká v bojleru ze kterého je pouštěna do prostoru konvektomatu). Tepelná úprava potravin probíhá ve varném prostoru, kde díky ventilátoru rovnoměrně cirkuluje horký vzduch. V současné době nachází konvektomat uplatnění v každé moderní kuchyni, která chce vařit zdravě a přitom úsporně a racionálně. Příprava jídla probíhá bez přebytečného tuku, neztrácí vitamíny, výživnou hodnotu a zůstává šťavnaté.

Výhody konvektomatu

Na rozdíl od zastaralých postupů vaření zůstávají při přípravě v konvektomatu minerální látky obsaženy v potravině. Navíc Vám konvektomat díky své nízké spotřebě elektrické energie, vody, času a náhradě mnohých kuchyňských zařízení ušetří nemalé finanční prostředky. Také možnost vaření zcela odlišných druhů pokrmů (např. jablečný závin a grilované kuře) najednou, bez promísení chutí a pachů, je kuchaři velmi oceňována.Veškeré hodnoty při vaření potraviny jsou hlídány pomocí mikroprocesoru, díky kterému lze dosáhnout vynikajících výsledků vaření. Do výbavy konvektomatů patří i teplotní sonda měřící aktuální teplotu v jádře potraviny.

Proč si konvektomat koupit

  • Úspora masa-v porovnání s přípravou masa v tradičních troubách jsou váhové ztráty při vaření v konvektomatu až o polovinu nižší.
  • Úspora vařením v páře-při tradičním vaření ve vodě ztrácí pokrm váhu, čerstvou barvu, velké množství minerálních látek a vitamínů. Naopak při použití parního režimu konvektomatu jsou všechny výživné hodnoty, váha a barva pokrmu zachovány.
  • Úspora tuků-u tradičního způsobu tepelného zpracování je značná spotřeba tuku při smažení, pečení a fritování. K tepelné úpravě v parním konvektomatu není zapotřebí téměř žádného tuku.
  • Úspora energie-rychlý náběh teploty, malé ztráty tepla, regulace proudění vzduchu ve varné komoře a tím větší výměna tepla mezi potravinou a prostředím umožňují uspořit až 50 % nákladů na energii.
  • Úspora vody-spotřeba vody pro vyvinutí páry je cca 20 l za hodinu provozu. V porovnání s klasickým vařením v kotlích je tato spotřeba zanedbatelná.
  • Úspora prostoru-parní konvektomat zabírá v kuchyni cca 1 m² a nahrazuje hned několik technologických zařízení.
  • Úspora práce a času-se změnou organizace práce s parními konvektomaty šetříte svůj drahocený čas.
  • Moderní způsob vaření-ve spojení s vakuovou baličkou a šokovým zchlazovačem získáváte nástroj pro zcela revoluční typ přípravy a uchovávání potravin. Díky tomuto spojení budete schopni připravovat ještě kvalitnější pokrmy s úsporou ještě většího množství času a peněz.
  • Chytrý software-Sofistikovaný software zabudovaný v konvektomatu usnadňuje práci s konvektomatem a zaručuje stejné postupy přípravy při změně personálu.
  • Konvektomat je moderní-konvektomaty jsou přístroje plné skvělých funkcí, které Vás jednoduše ohromí. Automatické mytí, ACM, programování, nízkoteplotní pečení, databáze receptů, grafický displej, pečení s teplotní sondou, propojení s počítačem.

Konvektomaty plynové a elektrické – prodej, servis a školení obsluhy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>