Žádný bazén!!….zahradní jezírko

Na úvod  zahradních jezírek

Jaro pomalu ale jistě začíná klepat na dveře,a tak bychom se mohli zamyslet nad zkrášlením naší zahrady,či zahrádky.V poslední době se na nově budovaných zahradách velice často objevují zahradní jezírka.Ať už se jedná o čistě okrasné jezírko,třeba i s malým počtem ryb,nebo o koupací jezírko které mimo okrasných zón obsahuje také část koupací.Každé z těchto jezírek má své konstrukční specifika a proto neváhejte a obraťte se na firmy s žádostí o radu či realizaci těchto druhů jezírek.Též majitelé méně rozlehlých zahrad nemusí zoufat!Specializované firmy Vám pomohou najít optimální řešení.Přímou realizaci zahradního jezírka na klíč,rekultivaci a přestavbu starších jezírek,dodávky filtračních systémů,hydroizolace,následnou údržbu,až po zazimování zahradního jezírka.

Okrasná jezírka

Okrasná jezírka jsou stále v módě, jedná se o jezírka které zapadají do konceptu celé zahrady, obvykle hojně osazené rostlinami, v kterých se může prohánět i malé množství různých druhů ryb.Tento druh zahradních jezírek je stavěn  s využitím vcelku jednoduché  technologie, realizace jsou prováděny i s ohledem na cenu. Dobře postavené okrasné jezírko svému majiteli přinese chvíle relaxace na své zahradě s nádherným pohledem na vodu.

Koupací jezírka

V posledních letech jsme zaznamenali nejmasovější boom výstavby právě koupacích zahradních jezírek , tvořených okrasnou pobřežní zónou a zónou koupací různých tvarů. Mezi jejich výhody spadá především biologicky aktivní a chemicky neošetřená voda. Zapadají také lépe do konceptu zahrady oproti bazénu.Názorů a přístupů k výstavbě je mnoho.Koupací jezírka se v současnosti stávají obrovským hitem.

Něco o stavbě zahradního jezírka

Pakliže jste se již dobře rozmysleli  umístění a tvar a hlavně velikost, můžeme se pustit do samotné stavby.
Zemní práce:jsou prováděny buďto ručně, u menších projektů či pomocí mechanizace která ušetří mnoho času a námahy, samozřejmě v případě že je možný přístup na pozemek. Důležité je v předstihu domýšlet jednotlivé prvky a faktory stavby a samotné velikosti jezírka.Vykopaná zemina se dá buďto použít pro různé teréní úpravy, pakliže to její kvalita umožňuje či ji odvézt z pozemku. Nahrubo vyhloubená díra je vždy ručně uhlazena a jsou z ni odstraněny všechny ostré předměty!
Hydroizolace:Kvalitní hydroizolace je základním předpokladem bezproblémové funkce jezírka i bezstarostného koupání. V současné době jsou nejpoužívanější fólie PVC s přídavkem UV stabilizátoru,ale existují i další materiály např.kaučukové folie,která je kvalitnější,ale také samozřejmě dražší.Vše záleží pouze na vás.Pod hydroizolační fólii je nutné položit jednu nebo více ochranných vrstev speciální geotextilie, která zabrání případnému mechanickému poškození fólie.

Biologicko-mechanická filtrace vody pro zahradní jezírka

Biologicko mechanické části filtrace v jezírku jsou na sebe nepřímo vázány. Zatímco v biologické části probíhají biochemické procesy, které probíhají v přírodě ve vodě samovolně. V naší filtraci užitečné filtrační bakterie odstraňují škodlivé látky z vody. Tyto látky mají vliv na kvalitu vody, podporují růst řas a ohrožují život vodních živočichů. Mechanická část filtrace, zpravidla předřazená před biologickou část má za úkol zbavit vodu mechanických nečistot, jejichž rozklad by měl vliv na chemické vlastnosti vody.Tato poslední část samotné stavby zahradního jezírka je snad nejdůležitější a proto bychom ji neměli opomíjet.Svěřte ji do rukou firmě či společnosti,která se těmito věcmi zabývá a užívejte si pohody,relaxace,nebo koupání na vaší zahradě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>