Stěhování raději svěřte odborníkům

Formy stěhování

Nevím jak pro vás,ale pro mně je jednou z nejnepříjemnějších čiností stěhování.stěhovat se může jednotlivec nebo celá rodina- v tomto případě mluvíme o stěhování bytů.

V nějaké firmě potřebují přestěhovat třeba jen strojní park – v tomto případě mluvíme o stěhování strojů.

Nebo se hodlá stěhovat třeba i celá firma – v tom případě mluvíme o stěhování firem,nebo o stěhování kanceláří.

V našich krajích nebývala tato iniciativa až tak samozřejmá,jako dále na západ od našich hranic,kde se lidé stěhují velmi často za lepší prací.stěhování lze uskutečnit mnoha různými způsoby.Proto dnes,hlavně ve větších městech,existují desítky stěhovacích firem,aby nám nabídli své stěhovací služby, a my nepropadli panice a chaosu.

Objednání stěhovacích služeb

Můžete si  objednat různé varianty stěhování – od pouhého auta(stěhováku) s řidičem,až po komplexní profesionální stěhování.V tomto případě si můžete třeba odjet na dovolenou,a vrátit se do nového domova.Vše za vás vyřídí stěhovací služba.
Vybrat si můžete z různých variant stěhovacích vozů – od nejmenších, vhodných pro malé stěhování až po největší, pro stěhování velkých bytů či domů.
Volba optimální velikosti vozu (stěhováku)příznivě ovlivní cenu vašeho stěhování. Rádi vám v této věci poradí a doporučí nejvýhodnější variantu.

Tipy a zásady stěhování

Dále by jste se měli držet těmito základními tipy,jak si stěhování ulehčit.Zvažujete-li stěhování o víkendu, doporučujeme službu objednat s předstihem. Obzvlášť koncem měsíce bývají termíny zaplněné !
Potřebujete-li přestěhovat větší množství nábytku a věcí, vyplatí se objednat práci čtyř stěhováků. Pokud budete stěhovat menší množství , pak budou zřejmě dostačující dva stěhováci.
Ušetřit finanční prostředky můžete pokud se vám podaří zajistit parkovací místo pro stěhovací vůz co nejblíže vchodu do budovy. Každý metr navíc zde může hrát roli. Čím blíž se podaří vůz zaparkovat, o to rychleji bude vše naloženo a o to méně za stěhování zaplatíte.
Doporučujeme s časovým předstihem upozornit spolubydlící ve vašem domě o termínu stěhování . Díky tomu lze předejít situaci, kdy v jeden den se bude stěhovat v domě s jedním funkčním výtahem další domácnost a díky tomu se může oběma stranám délka stěhování prodloužit i prodražit.
Chcete-li si zabalit sami, nenechávejte balení věcí na poslední den. Začněte s předstihem a budete mít jistotu, že vše zvládnete v klidu a včas. K balení budete potřebovat kartonové krabice,lepicí pásky,velké igelitové pytle. Doporučujeme vše balit tak, aby byl schopen to unést jeden stěhovák.
Malé skříňky, které jsou pevné, můžete vyplnit lehkými věcmi. Díky tomu bude na nošení méně věcí a vše půjde rychleji.
Naproti tomu veškerý obsah sedaček, skříní, nábytku s úložným prostorem uložte samostatně do krabic,nebo pytlů. Zbytečně přetížené kusy nábytku zhoršují manipulaci s ním a jejich naložení i vyložení pak může trvat déle.
Snažte se vyjmout či odmontovat z nábytku volné či vyčnívající části, které by mohly nábytek poškodit .
Křehké věci je třeba zabalit obzvlášť pečlivě  a to každý kus samostatně. Je to trochu pracné, ale díky tomu dorazí křehké věci na cílové místo bez poškození.
Ve voze musí být vše zajištěno proti posuvu-vše musí být vzájemně upevněno či přivázáno.

A v neposlední řadě je třeba se zabývat i administrativou.

Změnu adresy je nutné nahlásit:
 • zaměstnavateli
 • místnímu a finančnímu úřadu
 • pojišťovně
 • dodavateli energií
 • lékaři
 • škole
 • ČSSZ
 • bance, leasingové společnosti, stavební spořitelně
 • sousedům,přátelům…

Řada tipů je zde uvedena proto, aby jste v případě zájmu, mohli vše co nejvíce a nejlépe připravit ,a díky tomu ušetřit. Naprostou většinou výše uvedených doporučení se ale nebudete muset zabývat pokud si objednáte komplexní stěhovací servisprofesionální stěhování. V tom případě se o vše postarají a vy budete v době stěhování moci vyrazit s rodinou třeba za zábavou.

Přeji všem příjemné stěhování do nového domova a co nejméně stresu .

1 Comments

 1. Lindsay Tucay napsal:

  Congratulations on having one of the most sophisticated blogs Ive come throughout in some time! Its just incredible how substantially you can take away from some thing simply because of how visually beautiful it is. Youve put with each other a good blog space ?great graphics, videos, layout. This is absolutely a must-see weblog!

0 Trackbacks

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>